Moja nowa książka! Dieta w chorobie nowotworowej

dieta-w-chorobie-nowotoworowej-b-iext46097990Już jest! Od dawna wyczekiwana książka „Dieta w chorobie nowotworowej” autorstwa lek. Aleksandry Kapały, objęta patronatem Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Napisana przez lekarkę onkologa z wieloletnim doświadczeniem w zakresie żywienia klinicznego. Nie radzisz sobie z utratą apetytu i masy ciała? Cierpisz z powodu nudności, wymiotów? Nie wiesz jak odżywiać się po gastrektomii? A może musisz zrzucić zbędne kilogramy? Ta książka jest dla Ciebie!
Dostępna w każdym Empiku w Polsce i innych księgarniach http://www.empik.com/dieta-w-chorobie-nowotoworowej-kapala-aleksandra,p1129449808,ksiazka-p

Wywiad Onkoline

wywiad1Gość Onkoline – dr Aleksandra Kapała – lekarz onkolog pracujący w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie oraz przewodnicząca Szpitalnego Zespołu Żywieniowego.

Tematami przewodnimi w naszej rozmowie było znaczenie diety w profilaktyce oraz leczeniu chorób nowotworowych. Doktor Kapała przybliżyła słuchaczom znaczenie prawidłowej diety i jej wpływ na zdrowie i samopoczucie. Więcej…

Zbędne kilogramy i rak – dobrana z nas para!

pretty lady sitting on a diet

Jako lekarka zajmująca się żywieniem w onkologii zazwyczaj mam do czynienia z wyniszczeniem chorego przez chorobę nowotworową, ale nie mogę się nie wypowiedzieć na temat nadmiaru kilogramów w kontekście choroby onkologicznej. To, że otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka podobno wszyscy wiemy, ale czy wiecie, że  nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko wznowy choroby nowotworowej? Jest to szczególnie ważne dla osób, które szczęśliwie zakończyły terapię i nie chcą zachorować ponownie!

Więcej…

Dieta Dukana- krytyczne spojrzenie okiem lekarza

dukan-diet-W ciągu ostatnich kilkunastu lat w Europie rekordy popularności bije tzw. dieta Dukana, a od 3-4 lat stała się niezwykle modna w Polsce. Entuzjaści metody Dukana ogłosili, że oto mamy nadzwyczaj skuteczny i nieobciążony skutkami ubocznymi sposób na trwałe pozbycie się zbędnych kilogramów. Rzeczywiście, na diecie Dukana chudnie się, nawet szybko, niemniej jednak nie jest ona taka bezpieczna i zdrowa jak przekonują zwolennicy czy raczej już wyznawcy tej metody.
Więcej…

Ortoreksja czyli obłęd zdrowego odżywiania

ortoreksjaOrtoreksja to zaburzenie natury psychicznej, które całkiem niedawno zostało opisane i wciągnięte do słownika psychopatologii zaburzeń odżywiania, szerzy się niczym dżuma wśród pacjentów onkologicznych. Ortoreksja oznacza dosłownie obsesję na punkcie zdrowego odżywiania. Zaburzenie to rozwija powoli i podstępnie, nie wiadomo kiedy zaczyna „grać pierwsze skrzypce” w życiu pacjenta.
Więcej…

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com