Obie choroby to potencjalnie śmiertelne zaburzenia odżywiania. Bezwzględnie wymagają właściwego prowadzenia żywieniowego! Leczenie anoreksji czy bulimii to praca zespołowa. Pacjentka/pacjent musi równocześnie być prowadzona/y przez doświadczonego psychologa, niekiedy psychiatrę. Moja Poradnia współpracuje zarówno z psychologami jak i z psychiatrą, więc jeśli nie masz takiego specjalisty, nie obawiaj się zaproponujemy kogoś kogo polubisz.

Na czym polega praca żywieniowa z osobą chorująca na anoreksję/bulimię? To przede wszystkim rzetelna edukacja żywieniowa, dostosowanie jadłospisu do możliwości pacjentki/pacjenta, wspomaganie z udziałem diet medycznych, a w skrajnych przypadkach kwalifikacja do żywienia dojelitowego. Większość pacjentek/pacjentów zaczyna terapię od specjalnie opracowanych jadłospisów o niewielkiej ilości kalorii – aby zapobiec zespołowi ponownego odżywienia. Stopniowo zwiększamy podaż kalorii pod ścisłą kontrolą stanu metabolicznego pacjentki/pacjenta.

Efekty pracy są zawsze monitorowane za pomocą pomiarów na analizatorze składu ciała i badań biochemicznych. Pacjentka/pacjent uczy się samodzielności – zarówno w sferze odżywiania się, jak i w obszarze pracy z psychologiem. Terapie żywieniowe anoreksji/bulimii to najdłuższe terapie w żywieniu klinicznym. Dla osoby cierpiącej na zaburzenia odżywiania to jedyna droga do wyleczenia.

Zapraszamy na wizytę!

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com