Czy wiesz że za pomocą właściwej diety możesz mieć wpływ na spowolnienie postępu niewydolności nerek? Czy wiesz, że stosując się do wskazówek żywieniowych masz szansę odwlec moment włączenia do dializ? Osiągamy to za pomocą specjalnie zbilansowanych jadłospisów w zakresie podaży białka, potasu i fosforanów. Pamiętaj jednak, że lekarstwem na ochronę funkcji nerek nie jest „wyrzucenie” białka z diety! Często równocześnie z postępem niewydolności nerek pacjent rozwija głębokie niedożywienie białkowo- energetyczne, niedokrwistość i osteoporozę. To niezwykle groźny stan, który dodatkowo może być powiązany z zapaleniem i szybko postępującą miażdżycą. Rola właściwej interwencji dietetycznej polega nie tylko na podaży właściwej ilości białka i jonów, ale również na właściwej podaży kalorii, wapnia, żelaza i przeciwzapalnych antyoksydantów. Interwencji żywieniowej wymaga także pacjent dializowany – chory taki wymaga diety bogatoenergetycznej i wysokobiałkowej.

Szczególna grupa chorych to pacjenci cierpiący z powodu nawrotowej kamicy nerkowej. Za pomocą właściwej diety można spowolnić tempo tworzenia się kamieni nerkowych, a także zmniejszyć częstość towarzyszących im infekcji dróg moczowych.

Układając jadłospisy korzystam z dostępnych na rynku produktów spożywczych o obniżonej zawartości białka, specjalnych doustnych diet medycznych lub specjalistycznych suplementów; w wyjątkowych wypadkach kwalifikuję do żywienia dojelitowego. Przyjdź i sprawdź jak możesz ochronić swoje nerki.

Zapraszamy na wizytę!

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com