foto

Lek. med. Aleksandra Kapała

Jestem lekarką, specjalistką onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych. Zajmuję się przede wszystkim wyniszczeniem w przebiegu choroby nowotworowej. Głównie pracuję z chorymi z nowotworami złośliwymi przewodu pokarmowego, a także regionu głowy szyi,- w tych chorobach wyniszczenie jest największe.

Prowadzę żywieniowo także inne grupy pacjentów onkologicznych:
– rak piersi: diety redukcyjne, prewencja ryzyka wznowy
– rak prostaty, rak jelita grubego,- diety redukcyjne
– glejaki mózgu- diety stabilizujące stężenia glikemii
– chłoniaki – diety dostosowane do schematów chemioterapii
– różne nowotwory – praca z dolegliwościami: nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, wtórne nietolerancje pokarmowe, zespoły złego wchłaniania …. i wiele innych …. diet jest tyle ilu pacjentów, każdy choruje inaczej!

Na co dzień pracuję jako starszy asystent w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie.
Jestem Przewodniczącą Szpitalnego Zespołu Żywieniowego – konsultujemy wszystkie Kliniki Narządowe Centrum Onkologii. Żywieniem pacjenta onkologicznego zajmuję się ponad 15 lat.
Pogłębiając swoją wiedzę na temat żywienia ukończyłam dietetykę w chorobach wewnętrznych i metabolicznych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Jestem Przewodniczącą Sekcji Onkologii Klinicznej POLSPEN (Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu) oraz współtwórczynią GRUPY INICJATYWNEJ ds ŻYWIENIA W ONKOLOGII, która działała pod patronatem PTO (Polskiego Towarzystwa Onkologicznego) i PTOK (Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej), a także POLSPEN. Jestem współautorką pierwszych polskich Standardów leczenia żywieniowego w onkologii.

Uczestniczę w programie edukacyjnym – międzynarodowej specjalizacji z żywienia klinicznego ESPEN (The European Society for Clinical Nutrition and Metabolism). Uzyskałam następujące certyfikaty swoich umiejętności akredytowane przez ESPEN:

– Nutritional Support in Cancer
– Approach to Oral and Enteral Nutrition in Adults
– Nutritional Support in Renal Disease
– Consequences of Diabetes Mellitus on the Nutritional Status
– Nutrition in Lipidemias
– Nutrition in the Elderly
– Nutrition in Obesity
– Nutrition in Behavioural Disorders
– Nutrition in Gastro-intestinal Disease
– Nutritional Support in Neurological Diseases
– Nutritional Support in Liver Disease and Pancreatitis
– Nutritional Support Respiratory Disease
– Teach the Theatcher Course – jestem certyfikowaną nauczycielką ESPEN

aga2

Mgr Agnieszka Surwiłło – dyplomowany dietetyk, psychodietetyk

Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Poradnictwo Dietetyczne – Postępy w Żywieniu Człowieka w Instytucie Żywności i Żywienia oraz na kierunku Psychodietetyka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Na co dzień pracuję jako starszy dietetyk w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi oraz w Szpitalnym Zespole Żywieniowym Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie.

Pracuję z pacjentami z chorobą nowotworową na każdym z etapów leczenia onkologicznego.

Prowadzę pakiety odchudzające skierowane głównie do pacjentek po zakończonym leczeniu nowotworu piersi.

Ponadto prowadzę poradnictwo dietetyczne skierowane do osób z nadwagą i otyłością, aktywnych fizycznie, kobiet w ciąży i karmiących, młodzieży, osób starszych, wegetarian i wegan. Swoim pacjentom oferuję rzetelną wiedzę żywieniową z zakresu dietoprofilaktyki i dietoterapii chorób cywilizacyjnych wspieraną przez wiedzę z zakresu psychologii odżywiania.

Jako psychodietetyk, za pomocą indywidualnie dobranych ćwiczeń pomagam pacjentom kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe, zwiększać motywację oraz skuteczność w procesie odchudzania i zmiany zachowań związanych z jedzeniem.

Do każdego pacjenta podchodzę w sposób indywidualny, uwzględniając jego stan zdrowia, potrzeby, a także upodobania i umiejętności kulinarne.

Prywatnie miłośniczka podróży, jazdy konnej i dobrej książki.

Wszystkie plany żywieniowe są opracowywane we współpracy z dr Aleksandrą Kapałą.

Mgr Anna Malec
Psycholog spec. psychosomatyka i somatopsychologia

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz kulturoznawstwa na Wydziale Lingwistyki Stosowanej. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS. Prowadziłam badania z zakresu wpływu satysfakcji ze związku i satysfakcji z pracy zawodowej na jakość życia.

Na co dzień, w środowisku szpitalnym, pracuję z pacjentami chorującymi neurologicznie, kardiologicznie, onkologicznie.

Jestem psychologiem z pasją – interesuje mnie człowiek i polepszanie jakości jego życia. Studia kulturoznawcze pozwoliły mi na holistyczne podejście do funkcjonowania człowieka jako indywidualności w otaczającym go świecie. Oferuję profesjonalną pomoc psychologiczną, promuję zdrowie psychiczne. W swojej pracy integruję wiele podejść, aby osiągnąć cel- optymalne funkcjonowanie emocjonalne i społeczne pacjenta. Jestem osobą otwartą, autentyczną, skoncentrowaną na pacjencie.

Wśród obszarów udzielania pomocy można wymienić:
– leczenie depresji
– terapia nerwicy i innych zaburzeń lękowych (fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne)
– terapia bólu
– praca z chorym onkologicznie
– zaburzenia odżywiania
– praca z uzależnionymi i współuzależnionymi
– problemy rodzinne i wychowawcze (terapia rodzin)
– trudności w przeżywaniu żałoby
– terapia par
– stres i nauka relaksacji
– problemy z samooceną
– problemy z realizacją swoich dążeń
– kłopoty z zarządzaniem czasem
– chęć lepszego poznania siebie i zbudowania samoświadomości

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com